Paralizatory – jak wybrać i używać?

Kiedy pojawiają się obawy związane z własnym bezpieczeństwem niezbędne powinno być wyposażenie się w sprzęt, który pozwoli zlikwidować te uczucie. Często wybór pada na przedmiot, który pozwala sparaliżować napastnika.

Jak działa paralizator?

Paralizatory https://www.protarget.com.pl/pol_m_Samoobrona_Paralizatory-405.html powodują krótkotrwały wstrząs, przez który druga osoba pozostaje w szoku, a jej mięśnie wiotczeją. W tym czasie pojawia się, być może jedyna szansa, aby uciec. Należy wtedy, jak najszybciej oddalić się z miejsca zdarzenia i pobiec gdzieś, gdzie znajduje się więcej osób.

Jak wybrać odpowiedni paralizator?

Z racji, iż jest on całkowicie legalny, można bez problemu zakupić odpowiedni dla siebie model. Najważniejsze jest zdecydowanie, czy będzie konieczny kontakt z ciałem drugiej osoby, czy też wystarczy dalsza odległość. W niektórych przypadkach łączony jest z gazem pieprzowym, jeśli bezpośredni kontakt jest zbyt ryzykowny. Kolejną sprawą jest jego forma, dostępne są takie, które przypominają, choćby latarkę, dzięki czemu napastnik może nie zdawać sobie sprawy, z czym ma do czynienia.

Ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie sprzęt do paraliżowania w jakimś miejscy, z którego szybko będzie można do wyciągnąć. Dobrym pomysłem może być, choćby kieszeń.

Dodaj komentarz