Na co zwrócić uwagę, wybierając nóż myśliwski?

Wybierając nowy nóż myśliwski z prawdziwego zdarzenia warto poważnie zastanowić się nad tym, czy interesuje nas nóż składany, czy też modele ze stałą głowicą. Jak łatwo się domyśleć oba warianty mają swoje wady i zalety, dlatego też warto poważnie się zastanowić.

zdjęcie noża Kandar

Składane noże myśliwskie czy z głowicą?
Składany nóż myśliwski zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i co najważniejsze, nie wymaga dodatkowej pochwy do przechowywania. Doskonale sprawdzi się w nagłych sytuacjach. Bez żadnych większych problemów noże składane można nosić w zwykłej kieszeni. Powszechnie znane i popularne myśliwskie noże Kandar z głowicą są bardziej wytrzymałe i odporne na zapiaszczenia oraz wszelkie zabrudzenia. Nie można zapominać również i o tym, że modele z głowicą są wbrew pozorom zdecydowanie bardziej bezpieczne w użytkowaniu.

Solidne i niezawodne ostrze
Ostrze, a dokładniej mówiąc część tnąca jest zdecydowanie najważniejszym elementem każdego noża myśliwskiego Kandar. Porządny nóż musi być wykonany z wysokiej jakości stali węglowej, która charakteryzuje się doskonałą odpornością na naprężenia. Warto wspomnieć również i o tym, że zakup swojego wymarzonego noża myśliwskiego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio o niego zadbać, dzięki czemu będzie nam służyć przez wiele długich lat i zawsze prezentować będzie się bardzo okazale.

Dodaj komentarz