Jaki łuk bloczkowy wybrać?

Jeżeli chodzi o profesjonalne łuki bloczkowe – zobacz przykładowe modele – to w dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale również bloczkami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie łuki bloczkowe wybrać, aby służyły przez wiele długich lat użytkowania.

O czym należy pamiętać przy zakupie?

Jednym z najważniejszych parametrów łuków bloczkowych jest „let off”, który może wynosić od 55% do nawet 80%. Wybór w dużej mierze zależy głównie od indywidualnych preferencji samego łucznika. Aby dokonać udanego zakupu należy jednak wiedzieć, do czego łuk bloczkowy został tak naprawdę zbudowany i co najważniejsze trzeba dokładnie zrozumieć jego parametry. W chwili obecnej mamy do wyboru klasyczne łuki myśliwskie (hunting) oraz łuki sportowe, które przeznaczone są do strzelania na oznaczonych dystansach.

bloczkowy łuk Crosman

Myśliwski czy sportowy łuk bloczkowy?

Myśliwskie łuki są niewielkich rozmiarów. Niektóre modele mogą mieć wysokość nawet 30 cali. Modele te charakteryzują się również bardzo wysoką prędkością wystrzeliwanych strzał, dlatego też parabola lotu jest bardzo spłaszczona. Bloczkowe łuki sportowe są zdecydowanie wyższe i mają większy brace height. Warto wspomnieć także i o tym, że łuki myśliwskie są często pomalowane kamuflażem, który ułatwia polowanie.

Dodaj komentarz