Moda na wiatrówki sprężynowe

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na wiatrówki sprężynowe, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety sprężynowych wiatrówek i dowiedzieć się, dlaczego tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa.

Czym wyróżniają się wiatrówki sprężynowe?

Jak powszechnie wiadomo wiatrówka sprężynowa do oddania strzału wymaga oczywiście naciągnięcie sprężyny. Przy naciśnięciu spustu automatycznie zwalniania jest sprężyna, dzięki czemu następuje gwałtowny ruch tłoka, który umieszczony jest w specjalnym cylindrze. Wygenerowane w ten sposób ciśnienie jest w stanie wypchać śrut z lufy.

Sposób naciągania sprężyny

W chwili obecnej mamy do wyboru 3 różne metody naciągania sprężyny. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście wiatrówki z naciągiem poprzez łamanie lufy. Bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom modele w których to naciąg odbywa się za pomocą specjalnej dźwigni, która umieszczona jest bezpośrednio pod lufą. Najrzadszym rozwiązaniem jest z kolei dźwignia umieszczona na boku łoża. Warto wspomnieć o tym, że wiatrówki z dolnym albo bocznym naciągiem charakteryzują się zdecydowanie lepszą wytrzymałością i co najważniejsze dłużej zachowują celność. Osoby, które zamierzają często strzelać, powinny postawić właśnie na modele tego typu. Wiatrówka łamana to najlepszy wybór dla osób początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze strzelaniem. Nie można zapominać również i o tym, że lufy łamane są tańszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz