Co zrobić, aby otworzyć własną strzelnicę?

Obecnie zainteresowanie strzelnicami stale rośnie. W związku z tym faktem coraz więcej osób zastanawia się nad otworzeniem własnej strzelnicy. Jak się jednak okazuje nie jest to takie proste, ponieważ branża jest na tyle specyficzna, że wymaga spełnienia szeregu wymogów narzuconych przepisami prawa.

Co zrobić, aby otworzyć własną strzelnicę?

Przede wszystkim ze względu na fakt, że biznes, którym będziemy chcieli się zająć, polegać będzie na wykorzystywaniu broni, jesteśmy zobligowani do uzyskania szeregu licencji oraz pozwoleń.

Dodatkowo, co istotne, strzelnica musi posiadać zatwierdzony regulamin przez dany organ administracyjny, do którego możemy zaliczyć prezydenta burmistrza, czy również wójta. Wszystko zależy od tego, gdzie strzelnica będzie miała powstać.

Właściciel strzelnicy musi zadbać również o to, aby zatrudniona przez niego kadra instruktorska także posiadała odpowiednie licencje uprawniające do szkolenia osób odwiedzających strzelnicę.

Jak wyposażyć strzelnicę?

Żeby zapewnić odpowiednie warunki do tego, aby można było korzystać ze strzelnicy, właściciel powinien zadbać o właściwe jej wyposażenie. Do najważniejszych jego elementów możemy zaliczyć tarcze strzeleckie, różnorodne rodzaje broni, a także wszelkiego rodzaju zabezpieczenia dyktowane przepisami prawa.

Na rynku dostępne są sklepy oferujące wiele różnorodnych tarczy strzeleckich, a także innych elementów wyposażenia strzelnicy. Podlegają one również określonym przepisom prawa, dlatego bez obaw możemy podjąć współpracę.