Liczba osób zajmujących się hobbystycznie militariami rośnie z każdym rokiem. Na to zainteresowanie odpowiedzieli również producenci sprzętu i akcesoriów. Oferowane przez nich produkty bardzo często dorównują tym stosowanym przez zawodowych żołnierzy różnych jednostek.
Rękawice do najtrudniejszych zadań
Rękawice taktyczne z hobby4men.com przeznaczone do zadań wojskowych muszą posiadać specjalne zabezpieczenia. W warunkach bojowych nigdy nie wiadomo w jakich warunkach będzie trzeba przebywać lub walczyć. Dłonie musza być chronione zarówno przed zranieniem, jak i przed oparzeniem ogniem lub chemikaliami. Dlatego rękawice powinny posiadać wzmocnienia będące ochroną w razie uderzenia oraz dodatkowe warstwy tkanin chroniących przed atakiem ostrym narzędziem. Często tkanina posiada domieszkę włókien niepalnych
, które uniemożliwiają nagłe i szybkie zapalenie się odzieży.Ochrona dłoni w skrajnie niskich temperaturach
Taktycznych rękawic używa się również w podczas zimy. Ich dodatkowym zadaniem będzie wówczas oczywiście ochrona przed zimnem, a zwłaszcza zapobiegnięcie odmrożeniu dłoni. Najlepiej sprawdzają się materiały sztuczne, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Specjalna tkanina bardzo dobrze chroni ciało przed wyziębieniem, ale równocześnie zapewnia cyrkulację powietrza. Dzięki temu dłonie nie pocą się i nie zbiera się wilgoć we wnętrzu rękawic. Pot oraz wytworzona w środku wysoka temperatura szybko doprowadziłyby do uszkodzeń i odparzeń skóry.
Kto może używać rękawic bez palców?
Rękawice taktyczne bez palców lubiane są przede wszystkim przez osoby operujące bronią. Brak materiału zapewnia bardzo dużą precyzję i dokładność ruchów. Dla wielu zwłaszcza początkujących hobbystów militariów rękawice z palcami mogą wydawać się nieporęczne i zbyt grube. Rękawice bez palców powinny być używane tylko tam, gdzie istnieje małe prawdopodobieństwo uszkodzenia dłoni. Niestety rana na rękach może oznaczać dłuższą przerwę w aktywności.
Dodatkowe zabezpieczenia rękawic
Wszystkie rodzaje rękawic powinny posiadać odpowiednie zapięcia na nadgarstku. Najlepiej, jeśli jest to zapięcie regulowane, które pozwala w razie potrzeby wsunąć w rękawice grubszy rękaw kurtki. Zapięcie zapobiega przypadkowemu zgubieniu rękawicy lub jej zsunięciu się z dłoni. Klamra pozwala również na zaczepienie rękawicy o inny element wyposażenia po jej zdjęciu. Dzięki temu nie ma obawy o zostawienie rękawic w miejscu krótkiego odpoczynku lub nocnego biwaku. Często można spotkać rękawice zakończone elastycznym ściągaczem.