Obrona dla każdej kobiety

Bezpośrednie starcie fizyczne z napastnikiem jest dla kobiety zawsze sytuacją niezwykle niebezpieczną. Z powodu naturalnych różnic w budowie ciała, kobiety są z góry na straconej pozycji.
Czy jest jakiś sposób, aby podnieść możliwości obronne kobiety?

Kobieta w starciu z napastnikiem

Poruszając temat podniesienia zdolności obronnych wśród kobiet zawsze jako jeden z pierwszych pomysłów pada propozycja kursu samoobrony. Umiejętność fizycznego przeciwstawienia się napastnikowi jest oczywiście bardzo wskazana i z całą pewnością w większości przypadków skuteczna, jednak to rozwiązanie posiada pewne wady. Po pierwsze wymaga długiego kursu, na co nie każda kobieta ma zwyczajnie czas. Po drugie – nie każda kobieta posiada wrodzoną umiejętność samoobrony. Zdarzają się przypadki, gdy po nawet najlepszym kursie, osoba posiadające zdawało by się wszystkie potrzebne umiejętności, nie potrafi ich w przypadku zagrożenia poprawnie użyć.

Niezbędne wyposażenie kobiecej torebki

Dla kobiet, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą wykorzystać technik samoobrony, stworzone zostały inne, alternatywne metody pacyfikowania napastników. Jedną z najskuteczniejszych jest gaz pieprzowy.
Niewielkich rozmiarów pojemnik zawiera w sobie ładunek gazu, który po uwolnieniu w dosłownie kilka sekund unieszkodliwia nawet najbardziej niebezpiecznego napastnika. Ogromną zaletą gazów pieprzowych jest ich niezwykle łatwa obsługa, oraz stosunkowo duży zasięg działania, co dodatkowo buduje komfort psychiczny wśród wyposażonych w nie kobiet.

Dodaj komentarz