Jaki jest najbardziej uniwersalny nóż survivalowy?

Szukanie odpowiedniego noża nie jest łatwą czynnością. Nóż powinien charakteryzować się kilka cechami, które sprawiają, że będzie nie tylko wygodny w użyciu i skuteczny, ale również bezpieczny, a także możliwie uniwersalny. Czy taki nóż istnieje?

Najlepszy nóż na świecie z dalekiej Sumatry

Bardzo nietypowo wyglądający nóż survivalowy karambit jest wynalazkiem powstałym na bazie inspiracji nożami wytwarzanymi przed wielu, wielu laty na dalekiej Sumatrze. Tam też rolnicy chcąc ułatwić sobie pracę, podpatrując drapieżne zwierzęta wyprodukowali nóż na podobieństwo ich pazurów.

Dziś ten nóż, składający się z bardzo zakrzywionego ostrza i rękojeści posiadającej kółka do włożenia w niej palca dla większej stabilności, cieszy się coraz większym powodzeniem. Spowodowane jest to niezwykłą wręcz uniwersalnością tego narzędzia. Można go bez żadnego problemu używać zarówno do samoobrony, jak również do pracy. Świetnie radzi sobie w pracach domowych, w survivalu , a także na polowaniach. Można go używać w każdym położeniu, a także pod wodą. A dzięki uchwytowi na palce możliwe jest jego niezwykle pewne i stabilne trzymanie w dłoni.

Czy można zatem powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych noży na świcie? Zdecydowane tak. Mało który nóż dorównuje temu narzędziu.

Być może są noże mocniejsze lub pewniejsze w uchwycie, lub nawet bezpieczniejsze, jednak żaden nie łączy w sobie aż tylu zalet i mocnych stron co ten. Przynajmniej raz w życiu każdy powinien spróbować popracować nożem survivalowym karambit, aby zdać sobie sprawę z jego niepowtarzalności.

Dodaj komentarz