Czym charakteryzują się wiatrówki PCP?

Wiatrówki PCP (Pre Charged Pneumatic) jak sama nazwa wskazuje to urządzenia na sprężone powietrze, które w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich największą zaletą jest bardzo duża celność zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę tradycyjne wiatrówki sprężynowe.

Jakie zalety i wady?

Oryginalne wiatrówki PCP są bezodrzutowe i nie powodują szarpnięcia podczas oddawania strzału, dlatego też są najlepszym wyborem dla osób początkujących. Większość karabinków PCP posiada specjalne magazynki, dzięki którym można oddawać długie serie. Jedyną wadą jest tak naprawdę konieczność dokupowania butli oraz ładowanie zasobnika. Dla osób początkujących wadą może okazać się także dość wysoka cena.

Napełnianie zasobnika – co warto wiedzieć?

Ciśnienie w kartuszu oscyluje zazwyczaj w granicy ok. 200 barów. Inwestując w wiatrówki PCP warto sprawdzić, jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w danym modelu. Większość wiatrówek PCP można napełnić na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z pomocy specjalnej pompki, a drugim skorzystanie z tradycyjnej butli nurkowej. Największą zaletą pompki jest to, że wiatrówkę można napełnić w każdym miejscu. Aby naładować duży kartusz wiatrówki trzeba jednak nieźle się napocić. Butle nurkowe są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Pamiętać należy o tym, aby inwestować w butle z atestem i co najważniejsze nie można wystawiać ich na słońce.

Dodaj komentarz